Sick Six
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Top postatori
Vermilion
Limbi care va plac Vote_lcapLimbi care va plac Voting_barLimbi care va plac Vote_rcap 
Aki
Limbi care va plac Vote_lcapLimbi care va plac Voting_barLimbi care va plac Vote_rcap 
Touei
Limbi care va plac Vote_lcapLimbi care va plac Voting_barLimbi care va plac Vote_rcap 
Jagannath
Limbi care va plac Vote_lcapLimbi care va plac Voting_barLimbi care va plac Vote_rcap 
Crystal Anthropomorphism
Limbi care va plac Vote_lcapLimbi care va plac Voting_barLimbi care va plac Vote_rcap 
sayuri
Limbi care va plac Vote_lcapLimbi care va plac Voting_barLimbi care va plac Vote_rcap 
DarK
Limbi care va plac Vote_lcapLimbi care va plac Voting_barLimbi care va plac Vote_rcap 
Oshare.Style-Nyappy
Limbi care va plac Vote_lcapLimbi care va plac Voting_barLimbi care va plac Vote_rcap 
CandyLowpop
Limbi care va plac Vote_lcapLimbi care va plac Voting_barLimbi care va plac Vote_rcap 
sin.of.dreams
Limbi care va plac Vote_lcapLimbi care va plac Voting_barLimbi care va plac Vote_rcap 
Ultimele subiecte
» Kiddy Grade 2
Limbi care va plac EmptyVin Oct 25, 2013 11:24 pm Scris de Elektra alias thundergirl

» Heh :]
Limbi care va plac EmptyLun Feb 01, 2010 10:27 am Scris de Nissa

» Blood+ game
Limbi care va plac EmptyMar Iun 16, 2009 4:45 pm Scris de ReZzoX

» Dogfish Rising ~
Limbi care va plac EmptyMar Apr 07, 2009 8:05 pm Scris de Vermilion

» Unde ati vrea sa fiti acum?
Limbi care va plac EmptyDum Apr 05, 2009 6:55 pm Scris de Vermilion

» Ce melodie asculti in acest moment ?
Limbi care va plac EmptyDum Apr 05, 2009 6:51 pm Scris de Vermilion

» Schimbari de nick
Limbi care va plac EmptyJoi Mar 26, 2009 2:33 pm Scris de Aki

» Daca m-ai fi cunoscut
Limbi care va plac EmptyMier Mar 25, 2009 5:19 pm Scris de Aki

» Limbi care va plac
Limbi care va plac EmptyMier Mar 25, 2009 5:10 pm Scris de Aki

Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 14, Dum Dec 14, 2008 8:14 pm
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Limbi care va plac

In jos 
+2
Jagannath
Touei
6 participanți
AutorMesaj
Touei
Celestial † Delinquent
Touei


Mesaje : 272
Data de înscriere : 14/12/2008
Varsta : 30
Localizare : -behind the dead three-

Limbi care va plac Empty
MesajSubiect: Limbi care va plac   Limbi care va plac EmptyLun Dec 15, 2008 4:41 pm

Uhm sa vedem o.o'

Engleza : Chiar daca uneori nu vorbesc foarte bine pe engleza, imi place foarte mult limba asta si o folosesc destul de des O.O Mi se pare usor de invatat si de pronuntat si chiar imi place mult.

Japoneza : Cum a zis si Kami, unele cuvinte suna foarte kawaii [look kawaii XD] pe japoneza O.O Unora poate li se pare complicata limba, si chiar este x.x' Nu cred ca o sa incep sa o invat, pentru ca nu am timp in primul rand si in al2lea rand pentru ca alfabetul si toate celelalte mi se par putin complicate O.O' dar tot ador limba asta XD

Uhm cam atat cred o_o''
Sus In jos
http://www.ivory-irony.blogspot.com/
Jagannath
Hybrid Truth
Jagannath


Mesaje : 119
Data de înscriere : 14/12/2008
Varsta : 32
Localizare : Monokuro no Kiss

Limbi care va plac Empty
MesajSubiect: Re: Limbi care va plac   Limbi care va plac EmptyLun Dec 15, 2008 7:24 pm

-Engleza mie imi place extrem de mult.Mi se pare foarte usoara, poate pentru ca o fac inca de cand eram mica.Nu mi se pare complicata, desi la unele cuvinte ma mai blochez si eu...dar imi place mult si nu mi se pare atat de stupida ca franceza, pe care eu sincera sa fiu o urasc din toata inima x.x

-Japoneza mi se pare cea mai draguta limba dintre toate XD si draguta in sensul ca imi place ff mult cum suna...unele cuvinte sunt atat de adorabile XD...daca cineva care nu prea e obisnuit cu japoneza ar asculta ceva in japoneza ar spune ca ori e chineza (chestie pe care eu una am intalnit-o ff des si nu mi-a placut deloc) ori ca e ff complicata...dar eu de cati ani imi plac anime-urile si japonia nu mi se pare deloc asa...doar ca alfabetele mi se par ff grele si am incercat de multe ori sa le invat dar m-am ales doar cu o durere de cap x.x'

-Romana - desi nu imi place Romania as spune ca limba mi se pare destul de frumoasa (desigur, nu ma refer si la cum se vorbea in Romania acum multi ani, pentru ca asa nu o pot suporta deloc -.-) ... desigur cand vine vorba de gramatica mi se pare a naibii de incurcata, dar in rest imi place

Cam atat cred...
Sus In jos
http://clockworkmarch.blogspot.com/
Crystal Anthropomorphism
Tourniquet
Crystal Anthropomorphism


Mesaje : 109
Data de înscriere : 14/12/2008
Varsta : 28

Limbi care va plac Empty
MesajSubiect: Re: Limbi care va plac   Limbi care va plac EmptyLun Dec 15, 2008 9:46 pm

Romana - Nu sunt patrioata but iubesc limba asta Z.Z e prea frumoasa cu toata gramatica aia a ei de iti vine sa te dai cu tavanul in cap e frumoasa... Sincer, o ador. O_O

Engleza - Cui nu-i place ? O.o lol limba asta e usoara. Daca o prinzi din prima e ca si cum o stii perfect o.o Nu chiar, dar ideea e sa fii atent la unele chestii O.o

Franceza - Mai precis, accentul lor... Am vazut multe filme frantuzesti si imi plac numele frantuezti x.x Manouche e pe primul loc O_O E prea dragutza limba asta z.z'
Sus In jos
Vermilion
Thetawaves
Vermilion


Mesaje : 447
Data de înscriere : 14/12/2008

Limbi care va plac Empty
MesajSubiect: Re: Limbi care va plac   Limbi care va plac EmptyMar Dec 16, 2008 10:08 am

Engleza-imi place extrem de mult,chiar daca nu o folosesc mai deloc...O.O'
Germana-imi place si asta,chiar daca uneori ma plictiseste la culme u .u'
Japoneza-era sa uit O_O" e adorabila > w < nu prea m-as pune pe invatat japoneza pt ca e greu,dar imi place sa aud <3
Sus In jos
sin.of.dreams

sin.of.dreams


Mesaje : 37
Data de înscriere : 07/02/2009
Varsta : 30

Limbi care va plac Empty
MesajSubiect: Re: Limbi care va plac   Limbi care va plac EmptyJoi Mar 19, 2009 10:13 am

engleza--ca limba imi place ca e usoara si frumoasa
--ca materie la scoala o ador pt ca avem p profesoara super

japoneza -- e kawaii si mi se pare nult mai usoara decat gemana ( ma refer la vorbit ca la scris..... Neutral )
Sus In jos
Aki
Distorted Child
Aki


Mesaje : 300
Data de înscriere : 14/12/2008
Varsta : 33

Limbi care va plac Empty
MesajSubiect: Re: Limbi care va plac   Limbi care va plac EmptyMier Mar 25, 2009 5:10 pm

engleza: de mica am fost invatata,din gradinita,so o ador si are multe cuvinte care imi plac si chiar mai cmpun versuri in engleza <333.si profa e destul de draguta,cea din generala o fost cea mai draguta profa:3.dar asta din liceu e cam severa si nu prea stie de gluma,dar eh,bacul sa-l iau si sa stiu engleza @_@.pentru ca o ador la nebunie XDDDD.

japoneza: imi place accentul in limba japoneza,desi imi pare greu sa scriu in caractere japoneze,dar DEEK cine te pune sa scrii in caractere cand poti scrie in romanji,ca nu te scoate nimeni din tara,dar totusi,trebuie sa stii si caracterele,din pacate T_T.m-am obisnuit cu limba asta si o ador,chiar am intentia sa o invat asa pe parcurs,cum pot.

franceza: desi sunt unele cuvinte care stau ca o planta,imi place sa citesc (nu sa si traduc) sa scriu in franceza.de vorbit sa nu ma pui ca iti pocesc cuvintele de numa,doar la scris Razz.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Limbi care va plac Empty
MesajSubiect: Re: Limbi care va plac   Limbi care va plac Empty

Sus In jos
 
Limbi care va plac
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sick Six :: Fun :: Cafenea-
Mergi direct la: